
3 czerwca wyruszyliśmy na wycieczkę gdzie czekało na nas mnóstwo tajemniczych, malowniczych, pachnących ścieżek. Park Labiryntów i Miniatur w Rąblowie to unikalne miejsce, które łączy w sobie dwa rodzaje atrakcji: labirynty i park miniatur z drewnianymi modelami budynków. Dzielnie z sukcesami przeszliśmy wszystkie dostępne labirynty: Szmaragdowej Thui, Różany, Linowy, Kreteński, Malinowy, Truskawkowy oraz Miskantowy pośród wysokich trwa. Zabawa w labiryntach była świetną frajdą i fantastyczną przygodą dla przedszkolaków. Poprzez zabawę w tym cudownym miejscu dzieci miały możliwość rozwijać swoją orientację przestrzenną i umiejętność rozwiązywania problemów. Z kolei park miniatur był doskonałą okazją do poznania świata, budynków i miejsc w skali, która jest dla nich przystępna. Następnym punktem wycieczki było Kębło. W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym czekały na nas panie fizjoterapeutki i konie. Każdy z nas miał okazję poznać z bliska te duże zwierzęta, a najodważniejsi spróbowali swoich sił w czasie jazdy konnej. Zmęczeni i głodni usiedliśmy do wspólnego ogniska i napełniliśmy nasze brzuszki pysznymi kiełbasami. Spędziliśmy również mnóstwo czasu na placu zabaw i ścieżkach sensorycznych.