^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

791237
DzisiajDzisiaj73
WczorajWczoraj157
W tym tygodniuW tym tygodniu423
W tym miesiącuW tym miesiącu9142
OgółemOgółem791237

Obecnie

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

DZIEŃ POMARAŃCZOWY

 

 1667909356892

W październiku tradycyjnie obchodzimy dzień poświęcony kolorystyce Pani Jesieni. W obydwu grupach tego dnia październikowego dominował kolor pomarańczowy. Smerfy obchodziły go jako „Dzień Wiewiórki”, natomiast Krasnoludki „Dzień Marchewki”. Głównym celem była integracja grup poprzez udział w wielu zabawach ruchowych, muzycznych, a także innych ciekawych działaniach i zadaniach.

Młodsze przedszkolaki – Krasnoludki – rozmawiały o pomarańczowych owocach i warzywach, szukały ukrytych w sali marchewek, przeliczały je i porównywały zbiory. Tańczyły z pomarańczowymi balonami, w pomarańczowych opaskach na głowach, a później zmęczone i spragnione piły sok marchwiowy.

Dzieci ze starszej grupy – Smerfy - poszukiwały wiewiórki, która ukryła się w sali, następnie zdobyły informację o życiu i zwyczajach naszego bohatera, pomagały wiewiórce zbierać zapasy na zimę, rzucając kostką i przeliczając ilość orzechów. Zwieńczeniem całego dnia była praca plastyczna pt. „Wiewiórka” wykonana różnymi technikami plastycznymi.

Copyright © 2013. Przedszkole w Klementowicach Rights Reserved.