^Back To Top
  
  
  
Get Adobe Flash player

Licznik odwiedzin

887641
DzisiajDzisiaj117
WczorajWczoraj112
W tym tygodniuW tym tygodniu1245
W tym miesiącuW tym miesiącu5474
OgółemOgółem887641

Obecnie

Odwiedza nas 149 gości oraz 0 użytkowników.

PYSZNIE, ZDROWO, KOLOROWO !!!

P1020911

Pierwszy tydzień marca przebieg w grupie 5 -latków pod hasłem „Zdrowo jemy!”. Dzieci cały tydzień rozmawiały o zdrowiu, jak prawidłowo o nie dbać, czy ważny jest ruch i spacery i czy ubieramy się stosownie do pogody. Najwięcej jednak czasu upłynęło na dyskusjach o zasadach zdrowego żywienia. Każdy mógł zaprezentować swoje ulubione menu. Wspólnie stworzyliśmy gazetkę, pokazującą zdrowe i niezdrowe produkty, która zdobi naszą stołówkę.                                                                                            

Zwieńczeniem naszej tygodniowej pracy były zajęcia kulinarne. Dzieci samodzielnie wykonały kanapki, z produktów przyniesionych z domu. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, ser, oraz warzywa. Produktów było dużo, dlatego do współpracy zaprosiliśmy naszych starszych kolegów i koleżanki. Po umyciu rąk dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem oraz układały dowolnie przez siebie wybrane witaminy. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki.

Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin!!!

Copyright © 2013. Przedszkole w Klementowicach Rights Reserved.